Balss komunikācija ir nepieciešama daudzās jomās, pareizs un pārdomāts risinājums ļaus ātri un droši sazināties ar abonentu, dzīvokli, apkalpojošo personālu vai glābšanas dienestu.
Domofons ir iekšējo sakaru sistēma, kas sastāv no domofoniem, kurus apvieno sakaru līnija, ar iespēju sazvanīt katru abonentu un individuālu saziņu, kas organizēta pēc principa “visi ar visiem” jeb “konferences zvana” režīmā. Iekšējais telefons ir tas pats, kas domofons, tikai sakari tiek organizēti pēc brīvroku principa, t.i. neizmantojot cauruli. Ir tādas pašas iespējas kā domofonam.
Domofons ir elektroniska domofona ierīce, ko izmanto dzīvojamo un darba telpu drošības nodrošināšanai. Domofons ļauj personai, kas atrodas ēkā, bez tieša kontakta ar personu, kas vēlas iekļūt telpās, bloķēt vai atļaut tai iekļūt iekšā. Galvenie domofonu veidi Pamatojoties uz abonentu skaitu, domofonus iedala zemabonentu (parasti uzstādīti pirms privātmājas ieejas vārtiem) un vairāku abonentu (visbiežāk uzstāda pie daudzdzīvokļu māju ieejām). ). Domofonus iedala arī video un audio domofonos. Papildus balss saziņai video domofoni ļauj redzēt sarunu biedru, kas daļēji palīdz saprast, vai viņš runā piespiedu kārtā.
Tāpat nesen tirgū ir parādījušies IP video domofoni, kuriem ir elastīga iespēja integrēties lokālajā tīklā, piekļuves kontroles sistēma un signalizācija, IP telefonija un integrācija kopējā Smart Home sistēmā.
Galvenās domofonu sastāvdaļas:
Domofons: zvanīšanas panelis - atrodas telpas ieejas priekšā, uz durvīm vai blakus. Ar tās palīdzību cilvēks, kurš vēlas nokļūt objektā, sazinās ar tiem, kas atrodas ēkā. Parasti iekšējais vai ārējais, izgatavots attiecīgi plastmasas vai vandālizturīgā korpusā. Var saturēt: digitālās sastādīšanas pogas, tastatūras fona apgaismojumu, slēptu videonovērošanas kameru, kontakta atslēgu vai viedkaršu lasītāju. Sadales panelis - pārslēdz signālu uz dzīvokļiem, pārslēdzot signālu uz domofoniem atkarībā no izsauktā numura. Parasti atrodas daudzdzīvokļu domofonos, to var iebūvēt zvanīšanas panelī un darbojas pēc telefona principa. Ar tās palīdzību apmeklētājs, kurš vēlas tikt iekšā, var iepazīstināt ar sevi un ziņot par vizītes mērķi.
Abonenta ierīce: ierīce, ar kuru iekšā esošie var jautāt, kas ir apmeklētājs, kā arī viņa apmeklējuma mērķi – ja šī persona viņiem nav pazīstama. Atbloķēšanas pogu var izmantot, lai atvērtu durvju slēdzeni, ja durvīm ir elektriskā slēdzene. Ierīcei var būt ekrāns, kas savienots ar novērošanas kameru, caur kuru var redzēt apmeklētāju.
Mūsdienu domofoni parasti nodrošina saziņu ar elektrisko slēdzeni, lai gan slēdzene nav neatņemama domofona sastāvdaļa, bet tikai izpilda komandu atvērt durvis. Iespējamie slēdzenes varianti: Elektromehāniskā slēdzene - ir skrūve, kas tiek izvilkta, izmantojot elektromagnētu vai elektromotoru - elektromagnētu, kas notur durvis. Strāvas padeves pārtraukuma gadījumā slēdzene pārvietojas "atvērtā" pozīcijā.
- Priekšrocības salīdzinājumā ar mehāniskajām slēdzenēm: lielāka uzticamība un ražošanas vienkāršība, jo nav kustīgu daļu.
- Trūkumi: iespēja bez atļaujas atvērt durvis, pieliekot salīdzinoši nelielu ārējo spēku. Slēdzeni var viegli sabojāt, ievietojot svešķermeni starp magnētu un pretplāksni. Slēdzenes, kas aprīkotas ar magnētiskās plūsmas sensoru, var kontrolēt durvju hermētiskumu.
Pamata veidi, kā atvērt durvis
Caur domofonu - atslēga (atslēgas piekariņš, viedkarte, mikroshēma). Slēdzene tiek atvērta ar atslēgu, kas tiek pasniegta lasītājam. No dzīvokļa - durvis tiek atvērtas, izmantojot speciālu pogu lietotāja abonenta ierīcē pēc zvanīšanas uz dzīvokli.
Ieeja ar kodu: slēdzene tiek atvērta, ievadot kodu domofona zvanīšanas panelī. Tā kā jebkurš kods agrāk vai vēlāk kļūst pieejams nevēlamiem viesiem, šī funkcija ir pretrunā domofona uzstādīšanas mērķim kā piekļuves ierobežošanas līdzeklis, un to var atspējot.